מתחת ל'אלונקה החברתית': מגויסים לעזרה חברתית.


1 דקות קריאה

ארגון 'כוחנו באחדותנו' השיק מיזם התרמה, "#גם_אני_תרמתי_10_שקלים!" , הקורא לתושבי העיר לתרום 10 שקלים לטובת משפחות בחריש, אשר נפגעו ממשבר הקורונה. "המצב הקשה בו אנו נמצאים הוביל משפחות רבות לסכנה כלכלית, ולא מעט תושבים שואלים את עצמם: איך אקנה מחר אוכל לילדים?", כתבו חברי הארגון בעמוד ההתרמה הייעודי.

"הפעם אנחנו לא קוראים לכם לבוא לארוחת משפחות או למסיבות או להפגנות. הפעם אנו מבקשים מכם להיכנס מתחת לאלונקה החברתית ולתת מעט לטובת אחרים", הסבירה הקבוצה והוסיפה: "עשרה שקלים לא יגרמו לאף אחד לקרוס, אך יחד ביכולתנו לסייע למשפחה שאין לה".

קמפיין התרומות מבוסס על שיתוף פעולה עם עמותת 'איגוד רבני הקהילות בחריש'. גוף סעד ותיק בעיר, העומד בקשר ישיר עם מחלקת הרווחה של המועצה ומסייע במהלך השנה כולה למשפחות נזקקות בחריש מכלל המגזרים.

יוסי כהן Yosi Cohen - חבר הקבוצה ומוביל היוזמה מציין שהיעד המבוקש הוא 30,000 שקלים, סכום שיוכל לסייע לדבריו לכ-100 משפחות ברכישת מזון בסיסי לשבוע. "מעבר לעזרה השוטפת למשפחות הנזקקות שמרכזת העמותה, כל משפחה שבעקבות המצב נקלעת לקושי תזרימי, מוזמנת גם היא לפנות, ישירות לעמותה, או דרך הפרטים באתר ואנחנו כמובן נשתדל לסייע". כהן מוסיף ומציין כי ההיענות עד כה יפה אך אינה מספקת. "עד כה אספנו 3600 שקלים. עם זאת אני אופטימי מאוד. הפרסומים שלנו מגיעים גם מחוץ לחריש וישנן תרומות גם מתושבי ערים אחרות", מציין כהן.

את כלל התרומות מרכזת כאמור, עמותת "איגוד רבני הקהילות בישראל" בהובלתו המקומית של הרב אריאל אליהו אריאל אליהו. "לב העניין הוא ההתגייסות של תושבים למען תושבים". מסביר הרב אליהו. "את החודש הזה חלק מהמשפחות עוד שורדות, אך את החודש הבא יהיה להן קשה לשרוד", קובע בצער אליהו ומציין כי כבר ביום שישי סייעה העמותה ל- 12 משפחות בעיר בהלוואות, בסיוע כלכלי או בשינוע הציוד עקב הגבלות בידוד. הסיוע למשפחות יינתן על ידי שובר בשווי כספי לרכישת סל מזון בסיסי בחנות המזון "סופר סטור" בעיר.

לכתבה המלאה https://bit.ly/39kH7ja

לתרומות: https://www.cbh.org.il